IMG_20230810_123557_125.jpg
Bayram tadbirlari O‘zbekistonning 12 ta shahrida, 13–19-avgust kunlari bo‘lib o‘tadi. Bayram hududlariga kirish vs barcha tadbirlar ishtirok etish – bepul.
13-avgustda O‘zbekistonda KNAUF tomonidan Quruvchilar kuni sharafiga tashkil etilgan strit-festivallar ketma-ketligi start oladi. Tadbirlar Toshkentda boshlanadi, so‘ngra butun mamlakatni qamrab oladi. Festivallar shaharliklarning sevimli maskanlari: bog‘lar, maydonlar, savdo markazlarida o‘tkaziladi.
KNAUF tadbirlariga kirish doimo hamma uchun ochiq, barcha tadbirlar – bepul.
«Quruvchilar kuni munosabati bilan katta xalq saylini tashkil etish – O‘zbekistondagi KNAUF kompaniyasining yaxshi an'analaridan biri. Biz quruvchilar va ustalar bilan ishlaymiz va ishchi kasblarni ommalashtirish hamda jamiyatda ularning obro‘sini oshirish qanchalik muhim ekanini bilamiz.
Festival shiori – «GoKo’chaga!» - bu monitorlar ortida unutilayotgan jonli, insoniy muloqotga chorlovdir. Kompyuter, televizor va gajetlarni bir oqshom bo‘lsa ham, chetga suring. KNAUF bilan Quruvchilar kunini nishonlash uchun keling», — dedi O‘zbekistondagi KNAUF korxonalari rahbari Dmitriy Deripalko.
KNAUF bilan Quruvchilar kunini nishonlash quyidagilarni ifoda etadi:
● bejirim gips haykalchani tanlab, o‘z qo‘lingiz bilan bo‘yash – festival jajji mehmonlarining sevimli mashg‘uloti;
● g‘ayrioddiy fotohududda oilaviy yoki do‘stlar davrasida suratga tushish;
● devorlarga suratlar chizish. Bu safar munkin bo’ladi!
●  do‘stlar bilan basketbol o‘ynash. Kim ko‘proq ochko yig‘adi?
● ko‘cha o‘yinlarida bolalikni yodga olish. Lanka, arqon sakrash, klassik o‘yinlar o‘ynashga tayyormisiz?

12 фестивалей за 7 дней: КНАУФ приглашает на празднование Дня строителя
Праздничные мероприятия пройдут в 12 городах Узбекистана с 13 по 19 августа. Вход - свободный, все активности бесплатные.
13 августа в Узбекистане стартует серия стрит-фестивалей, организованных КНАУФ в честь Дня строителя. Все начнется в Ташкенте, а затем охватит всю страну. Фестивали состоятся в любимых локациях горожан: парках, на площадях, торговых центрах.
Вход на мероприятия КНАУФ всегда свободный, все активности бесплатные.
«Организовать праздник в честь Дня строителя — одна из хороших традиций компании КНАУФ в Узбекистане. Мы работаем со строителями и мастерами и знаем, как важно популяризировать рабочие профессии и повышать их престиж в обществе.
Слоган фестиваля „GoKo’chaga!“ — это призыв к живому, человеческому общению, о котором мы немного забыли за экранами мониторов. Оторвитесь от компьютеров, телевизоров и гаджетов хотя бы на один вечер. Приходите праздновать День Строителя вместе с КНАУФ», — сказал руководитель предприятий КНАУФ в Узбекистане Дмитрий Дерипалко.
Отпраздновать День строителя с КНАУФ — это значит:
● выбрать симпатичную гипсовую фигурку и самостоятельно раскрасить ее — любимое занятие маленьких гостей фестиваля;
● сделать фото с семьей или друзьями на необычной фотозоне;
● порисовать на стенах. Здесь - можно.
● сыграть с друзьями в баскетбол. Кто наберет больше очков?
● вспомнить детство в зоне уличных игр. Готовы сыграть в лянгу, скакалки, классики?
● зарядиться энергией на танцевальных мастер-классах.
Особое внимание компания КНАУФ всегда уделяет детям. На фестивалях в честь Дня строителя аниматоры будут дарить маленьким гостям воздушные шарики и сувениры. Взрослых посетителей ждут конкурсы с призами.